OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Autopatie

Autopatie je alternativní metoda léčby, která léčí jemnohmotné tělo člověka pomocí vysoce ředěného autopatického preparátu. Autopatie má stejné léčivé účiny jako homeopatie a pracuje na stejném principu. Na rozdíl od homeopatie, autopatický preparát vždy rezonuje s nemocným, protože se vyrábí přímo z jeho vlastní informace. Autopatický preparát se nejčastěji vyrábí ze sliny, dechu nebo prány nemocného. K výrobě preparátu se nejčastěji používá autopatická lahvička. Dech a slina se připravují buď se zahřátím, nebo bez. Nízké ředění ovlivňuje hlavně fyzické tělo a používá se u akutních onemocnění a vážných chronických nemocí, vysoké ředění působí na jemnější struktury, které zpětně ovlivňují fyzické tělo. Děti na autopatickou léčbu reagují velmi dobře a jejich zdravotní stav se zlepšuje rychleji než u dospělých osob.

Jaké ředění zvolit?

Na začátku autopatické léčby je potřeba se zamyslet nad tím, v jaké kondici je naše tělo a jestli naše zdravotní problémy jsou akutní nebo chronické.

U akutních nemocí jako je například nachlazení, infekční nebo bakteriální onemocnění je vhodné připravovat preparát i několikrát denně a začít s ředěním 1 litr. Ke zlepšení většinou dojde během dvou dnů a pak je potřeba zvednout ředění na 2 litry a takto dále pokračovat. Vždy, když dojde ke zlepšení tak podáváme buď stejný preparát, nebo zvýšíme množství vody na přípravu preparátu o jeden litr.

U závažných chronických onemocnění je lépe začít ředit preparát 1 litr a čekat jak tělo zareaguje 14 dnů až měsíc. Pokud pocítíme zlepšení, můžeme pokračovat s přípravou z 1 litru vody nebo zkusit zvednout ředění na 2 litry (dvojnásobek předchozího ředění) a opět čekat na reakci organismu. Pokud si nejsme jisti, jestli můžeme zdvojnásobit množství vody na ředění, tak můžeme i nadále podávat preparát z 1 litru vody a množství vody zvýšit až tehdy, kdy budeme mít pocit, že se náš stav začíná opět zhoršovat. Pak je potřeba množství vody zvednout a čekat až se začne opět zdravotní stav zlepšovat. Takto postupně zvyšujeme množství vody na přípravu preparátu. Tento postup léčby je také vhodný u starších lidí.

U chronických nemocí, které nejsou závažné a osob, které mají celkem dobrou vitalitu, je vhodné začít preparát připravovat z 3 až 6 litrů vody a po zlepšení zvednout na dvojnásobek nebo ze začátku například o 2-3 litry. Zvyšování vody na přípravu preparátu probíhá na stejném principu jako u závažných chronických onemocnění (viz předchozí odstavec).

Autopatická detoxikace

Detoxikace organismu je nejen vhodná při různých onemocnění, ale také pokud se chystáte redukovat svoji hmotnost. Autopatická detoxikace odstraňuje z těla různé parazity, které brání v uzdravení nebo snižování hmotnosti. Při detoxikaci pomocí autopatie postupujeme tak, že podáváme 4 dny preparát ze zahřáté sliny ředěný 0,5 litrem vody, poté 4 dny podáváme preparát ředěný 1 litrem vody, dále 4 dny podáváme preparát ředěný 2 litry vody, dále 4 dny 3 litry vody a nakonec 4 dny 4 litry vody. Pokud pociťujeme zlepšení tak dále zvyšujeme množství vody dle postupů uvedených v části „Jaké ředění zvolit?“.

Závěr

Protože každý člověk je jedinečný nelze tyto postupy brát doslovně. Je to jakýsi všeobecný návod, jak se má s autopatií pracovat. Každý člověk by se tedy měl hlavně řídit svou intuicí a reakcí těla na léčbu. Pokud si nejste jisti, jak postupovat, obraťte se na vyškoleného poradce v oblasti autopatie.